Tietokillan toimihenkilöt 2020

Abimarkkinointitoimikunta

pj. Abimarkkinointivastaava

Nuutti Henriksson
Abimarkkinointivastaava
Jaan Taponen
Burgeri
Astrid Holmström
Abilobbari
Juho Pousi
Abilobbari
Marika Meinander
Abilobbari
Milja Rantanen
Abilobbari
Mira Keränen
Abilobbari
Risto Halme
Abilobbari
Sanna Alander
Abilobbari
Santeri Kääriäinen
Abilobbari
Sara Argillander
Abilobbari

Alumnitoimikunta

pj. Alumiinisetä

Otto Hilska
Alumiinisetä
Iiro Ojala
Alumiini

Data Science -toimikunta

pj. Data Captain

Alena Shchevyeva
Data Captain
Ilmari Tarpila
Data Daddy
Anselmi Jokinen
Analyst
Emmi Kotilainen
Analyst
Hanne Sauer
Analyst
Hansen Feng
Data GrandDaddy

Herkkukurkkutoimikunta

pj. Suurkurkku

Niklas Valuri
Suurkurkku
Visa Pollari
Käheä Kurkku
Aatos Saarinen
Herkkukurkku
Anna Ruikka
Herkkukurkku
Elis Viitanen
Herkkukurkku
Jere Hirviniemi
Herkkukurkku
Joona Marjakangas
Herkkukurkku
Joona Nevalainen
Herkkukurkku
Markus Keinänen
Herkkukurkku
Nelly Kytölä
Herkkukurkku
Oskari Järvinen
Herkkukurkku
Petrus Asikainen
Herkkukurkku
Reetu Kontio
Herkkukurkku

Kansainvälisyystoimikunta

pj. Kansainvälisyysvastaava

Tarmo Asikainen
Kansainvälisyysvastaava
Oskari Järvinen
Kansain syysmestari
Anna He
Kääntäjä
Elis Viitanen
Kääntäjä
Nelly Kytölä
Kääntäjä

Kiltahuonetoimikunta

pj. Kiltahuonevastaava

Aatos Saarinen
Kiltahuonevastaava
Paavo Kekkonen
Namusetä
Elis Viitanen
Arkistoija
Visa Pollari
Laajentaja
Joona Nevalainen
Graafikko
Elisa Naskali
Säätäjä
Hansen Feng
Säätäjä
Juhana Autti
Säätäjä
Leo Immonen
Säätäjä
Nelly Kytölä
Säätäjä
Niklas Valuri
Säätäjä
Petrus Asikainen
Säätäjä
Valtteri Lakaniemi
Säätäjä

Kulttuuritoimikunta

pj. Kulttuurivastaava

Oskari Järvinen
Kulttuurivastaava
Joona Marjakangas
Ufo-Joona
Eeti Ahola
Maan kulttuurin mittari
Anna He
Kultturelli
Antti Nuosiainen
Kultturelli
Kyösti Alkio
Kultturelli
Markus Mantila
Kultturelli
Olli Pasanen
Kultturelli
Reetu Kontio
Kultturelli
Roope Niemelä
Kultturelli

Liikuntatoimikunta

pj. Liikuntavastaava

Miikka Tervo
Liikuntavastaava
Anton Pirhonen
Dynamiitti
Ari-Pekka
Dynamiitti
Hai Phan
Dynamiitti
Jussi Nevavuori
Dynamiitti
Luka Salonen
Dynamiitti
Max Mäkipää
Dynamiitti
Niilo Lappi
Dynamiitti
Niklas Valuri
Dynamiitti
Tomas Metsä-Simola
Dynamiitti
Tomi Panula
Dynamiitti

Muistinnollaustoimikunta

pj. Muistinnollaustirehtööri

Jussi Impiö
Muistinnollaustirehtööri
Lasse Liimatta
Muistinnollaustirehtööri
Linda Loukamo
Muistinnollaustirehtööri
Alex Hämäläinen
Muistinnollaaja
Elis Viitanen
Muistinnollaaja
Elisa Naskali
Muistinnollaaja
Iiro Koivulehto
Muistinnollaaja
Joona Marjakangas
Muistinnollaaja
Joona Nevalainen
Muistinnollaaja
Katriina Kalliokoski
Muistinnollaaja
Kyösti Alkio
Muistinnollaaja
Lassi Knuuttila
Muistinnollaaja
Lauri Koskela
Muistinnollaaja
Linda Laukamo
Muistinnollaaja
Olli Pasanen
Muistinnollaaja
Oskari Järvinen
Muistinnollaaja
Otto Laitinen
Muistinnollaaja
Tomi Panula
Muistinnollaaja
Tuomas Kontola
Muistinnollaaja
Visa Pollari
Muistinnollaaja

Marttakerho

pj. Suurmartta

Nelly Kytölä
Suurmartta
Anna He
Alpacamartta
Elisa Naskali
Alpacamartta
Elis Viitanen
Martta
Juho Rinta-Paavola
Martta
Katriina Kalliokoski
Martta
Markus Hitruhin
Martta
Olli Oksanen
Martta
Olli Pasanen
Martta
Paavo Kekkonen
Martta
Pauliina Honkanen
Martta
Petrus Rimpiläinen
Martta
Pinja Jäkkö
Martta
Rina
Martta
Ronja Stimpert
Martta
Visa Pollari
Voileipämartta
Jussi Joki
Vakooja

N-Klubi

pj. Ännävastaava

Ilmari Tarpila
Ännävastaava
Axel Latvala
Ännä
Elis Viitanen
Ännä
Iiro Koivulehto
Ännä
Joona Marjakangas
Ännä
Juho Heikkilä
Ännä
Lassi Knuuttila
Ännä
Linda Loukamo
Ännä
Otto Laitinen
Ännä
Sami Rönkä
Ännä
Visa Pollari
Ännä

Opintotoimikunta

pj. Opintovastaava

Iira Hannula
Opintovastaava
Otto Laitinen
Opintohöylääjä

Pelitoimikunta

pj. Game Master

Elis Viitanen
Game Master
Ilmari Tarpila
Dungeon Master
Rune Pönni
Dungeon Master
Sasu Bruns
Dungeon Master
Jussi Hirvonen
Murskaveli
Paavo Kekkonen
Murskaveli
Aatos Saarinen
Pelimies
Atte Viitanen
Pelimies
Hansen Feng
Pelimies
Iiro Koivulehto
Pelimies
Joel Arantola
Pelimies
Jussi Joki
Pelimies
Oskari Järvinen
Pelimies
Petrus Rimpiläinen
Pelimies
Reetu Kontio
Pelimies

Phuksitoimikunta

pj. 30.4.2020 asti Fuksiwaari, 1.5.2020 alkaen Fuksikapteeni

Heta Nieminen
Fuksikapteeni
Joona Nevalainen
Ylifuksiwaari Joonas?$ n+3 Suuri Fuksien Pelastaja
Juhana Autti
ISOpomo
Otto Laitinen
ISOvastaava

Rytmiryhmä

pj. Alkorytmin päätoimittaja

Joona Nevalainen
Alkorytmin päätoimittaja
Ilmari Tarpila
Toimittaja
Joona Marjakangas
Toimittaja
Jussi Impiö
Toimittaja
Kyösti Alkio
Toimittaja
Lasse Liimatta
Toimittaja
Lassi Knuuttila
Toimittaja
Oskari Järvinen
Toimittaja
Ville Kurko
Toimittaja

Sisätoimikunta

pj. Isäntä & Emäntä

Roope Niemelä
Isäntä
Ilari Sorvali
Emäntä
Lassi Knuuttila
Saunamajuri
Iiro Koivulehto
Varastomi[e/ä]s
Aatos Saarinen
Juomanahtaaja
Aleksi Hämäläinen
Juomanahtaaja
Anton Voipio
Juomanahtaaja
Antti Nousiainen
Juomanahtaaja
Jan Härkönen
Juomanahtaaja
Joona Marjakangas
Juomanahtaaja
Jouni Tammenmaa
Juomanahtaaja
Juha Vuorenhela
Juomanahtaaja
Juho Pellinen
Juomanahtaaja
Jussi Impiö
Juomanahtaaja
Jussi joki
Juomanahtaaja
Lasse Liimatta
Juomanahtaaja
Leo Immonen
Juomanahtaaja
Markus Enroth
Juomanahtaaja
Markus Keinänen
Juomanahtaaja
Markus Mantila
Juomanahtaaja
Meri Aho
Juomanahtaaja
Nelly Kytölä
Juomanahtaaja
Oskari Järvinen
Juomanahtaaja
Sara Argillander
Juomanahtaaja
Valtteri Lakaniemi
Juomanahtaaja
Ville Kurko
Juomanahtaaja
Elis Viitanen
Ruoanahtaaja

Tiedotustoimikunta

pj. Tiedottaja

Aleksi Lallukka
Tiedottaja
Iiris Joutsi
Somevastaava
Katriina Kalliokoski
Tietäjä

Ulkotoimikunta

pj. Ulkosuhdevastaava

Niilo Lappi
Ulkosuhdevastaava
Jussi Joki
Reissumies
Kasper Kivimäki
Reissumies
Lassi Knuuttila
Reissumies
Visa Pollari
Reissumies

Yrityssuhdetoimikunta

pj. Yrityssuhdevastaava

Anna Lebedeff
Yrityssuhdevastaava
Aada Alastalo
Account Manager
Jasmin Najib
Account Manager
Julia Helander
Account Manager
Kaisla Pousi
Account Manager
Lauri Koskela
Account Manager
Max Sonki
Account Manager
Otso Laasonen
Account Manager
Shahruz Mannan
Account Manager
Emmi Mannonen
Jäsen
Visa Pollari
Jäsen

Muut toimihenkilöt

Visa Pollari
TEK-Yhdysshenkilö